Hlavní obsah
Letiště Václava Havla Praha Foto: Letiště Praha

Nový rekord: Letiště Praha odbavilo 17 milionů cestujících

Počtvrté v řadě padl na Letišti Václava Havla Praha historický rekord. Počet odbavených cestujících dosáhl v pátek před polednem hranice 17 milionů v rámci jednoho kalendářního roku. Mezi nejoblíbenější destinace patří dlouhodobě Londýn, Amsterdam, Moskva nebo Paříž.

Letiště Václava Havla Praha Foto: Letiště Praha
Nový rekord: Letiště Praha odbavilo 17 milionů cestujících

Na dosavadních výsledcích za letošní rok má velký podíl rozvoj přímých leteckých spojení, včetně dálkových linek, kterých je v provozu nejvíce v novodobé historii, uvedlo v pátek Letiště Praha. Dále pomohla vyšší obsazenost letadel i navyšování kapacit na stávajících linkách.

V průměru prošlo Letištěm Václava Havla Praha od začátku roku přibližně 49 tisíc cestujících denně. Nejvytíženějším měsícem byl doposud srpen, kdy v Praze odbavili 1 997 182 cestujících.

Za tři čtvrtletí tohoto roku vykázalo Letiště Praha 5,73procentní nárůst v počtu odbavených cestujících, zatímco evropský průměr byl 4,1 procenta.

Počet odbavených cestujících na Letišti Václava Havla Praha v letech 2016 – 2019
RokPočet odbavených cestujících
201613,07 milionů
201715,41 milionů
2018 16,78 milionů
2019 (k 13.12.)17,00 milionů

„Téměř přesně po roce slavíme další významný milník v historii pražského letiště. K dnešnímu dni jsme na Letišti Václava Havla Praha překonali hranici 17 milionů odbavených cestujících. Tímto vynikajícím výsledkem se ovšem letiště dostává na samotnou hranu svých provozních kapacit,” uvedl šéf Letiště Praha Václav Řehoř.

„Další nárůsty, se kterými počítáme také příští rok, již mohou být na úkor komfortu cestujících. Proto je potřeba co nejrychleji začít realizovat přípravné projekty dlouhodobého rozvoje letiště,” dodal s tím, že s prvními projekty již začali. V lednu příštího roku se má otevřít čtvrtý ostrov s odbavovacími přepážkami na Terminálu 2 a pokračují také s rekonstrukcí třídírny zavazadel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků