Hlavní obsah

Mlékárnu Pragolaktos kupuje německý Müller

Pražskou mlékárnu Pragolaktos kupuje od tuzemské společnosti Alimpex německá potravinářská firma Müller. Podrobnosti o prodeji i ceně firmy nezveřejnily. Transakci již povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Mlékárnu Pragolaktos kupuje německý Müller

"Spojení nepovede ke vzniku nebo posílení dominantního postavení dotyčných firem," zdůvodnil antimonopolní úřad svůj souhlas s prodejem.

Drážďanská mlékárna se po této akvizici zřejmě již brzy zařadí k významným hráčům na českém mlékárenském trhu vedle jihočeské Madety, olomoucké Olmy, benešovské Danone, mlékáren Hlinsko či Kunín.

Podle odborníků lze v tomto oboru očekávat ještě další koncentraci výroby a snížení počtu mlékáren působících na domácím trhu.

Müller již delší čas vykupuje syrové mléko od severočeských zemědělců, a to právě prostřednictvím obchodníků z Alimpexu, a na český trh dováží hotové mlékárenské výrobky. Nyní tak bude české obchody zásobovat přímo z Prahy.

Podle informací z vedení Alimpexu by se Pragolaktos měl do budoucna zaměřit především na produkci trvanlivého mléka nejen pro tuzemsko, ale i na vývoz do Polska a na Slovensko.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků