Hlavní obsah
Na ilustračním snímku americké dolary Foto: Jose Luis Gonzalez, Reuters

29letý Čech prodal v USA část své firmy za 6,3 miliardy korun

Investiční společnost Summit Partners koupila podíl ve společnosti ShipMonk, kterou založil Čech Jan Bednář (29). Za menšinový podíl zaplatí investor 290 milionů dolarů, což je v přepočtu 6,3 miliardy korun. Zbylý podíl drží Bednář, který je i ředitelem ShipMonku.

Na ilustračním snímku americké dolary Foto: Jose Luis Gonzalez, Reuters
29letý Čech prodal v USA část své firmy za 6,3 miliardy korun

Jak uvedl Forbes, Bednářova firma má mít hodnotu 700 milionů dolarů, což je asi 15,1 miliardy korun.

ShipMonk je logistická firma, která se specializuje na doručování zásilek. Klientům, tedy prodejním značkám, poskytuje servis, co se týče skladování, balení a odesílání objednávek zákazníkům. Právě v posledních měsících, kdy jsou obchody nuceny prodávat své zboží on-line, poptávka po logistických službách roste.

Společnost Summit Partners uvedla, že transakcí investuje do odvětví, které především v posledních měsících rychle roste. Federace maloobchodu v USA předpokládá, že on-line prodeje narostou během vánočních svátků o 20 procent a projde jimi 202 miliard dolarů.

Bednář, rodák z Mladé Boleslavi, už dříve v rozhovorech popsal, že firmu založil v 17 letech na škole, když posílal zásilky z Floridy do ČR. Kapitál získával z vysokoškolských a byznysových soutěží. Postupně se společnost rozrostla do dnešních rozměrů. Firma nyní zaměstnává 700 lidí, má sklady na Floridě, v Kalifornii a v Pensylvánii.

ShipMonk se dostal dvakrát do žebříčku 500 nejrychleji rostoucích amerických firem. Letos očekává tržby přesahující 140 milionů dolarů, což znamená víc než stoprocentní meziroční růst, uvedla ČTK.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků