Hlavní obsah

McDonald´s na Islandu končí, semlela jej krize

Ostrovní stát Island přijde o jeden ze symbolů globalizace. Kvůli špatné ekonomické situaci opustí zemi řetězec s rychlým občerstvením McDonald´s. První ze tří restaurací byla na Islandu otevřena v roce 1993. Od začátku listopadu však neuvaří hamburger ani jedna z nich.

McDonald´s na Islandu končí, semlela jej krize

„Problematika obchodu společně s velice náročnou ekonomickou situací země znemožňuje pokračovat v našem podnikání,“ citovala agentura Reuters z oficiálního prohlášení řetězce.

Nutné je dodat, že země byla loni na podzim těžce zasažena finanční a následnou hospodářskou krizí. Kvůli těmto problémům se ostrovní stát octl na pokraji bankrotu. V zemi muselo být zestátněno několik bank a tamní měna čelila obrovské devalvaci.

Řetězec například uvedl, že k udržení obchodu by musel výrazně zdražovat, a to až o dvacet procent. Big Mac by tak stál 780 islandských korun (asi 113 Kč), přičemž nyní je to asi 650 islandských korun (94 Kč). McDonald´s by tak byl na Islandu zřejmě nejdražší v celé Evropě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků