Hlavní obsah
Prodejna potravin Albert na ilustračním snímku Foto: Milan Malíček, Právo

Majitel supermarketů Albert v Česku výrazně zvýšil tržby koupí Intersparu

Nizozemskému řetězci supermarketů Ahold vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o dvě procenta na 219 miliónů eur (šest miliard korun). Růst zbrzdily vyšší výdaje na podporu prodeje na domácím trhu a v USA a mimořádné náklady spojené s převzetím prodejen Interspar v ČR. Díky koupi však tržby obchodů v tuzemsku stouply o 28 procent.

Prodejna potravin Albert na ilustračním snímku Foto: Milan Malíček, Právo
Majitel supermarketů Albert v Česku výrazně zvýšil tržby koupí Intersparu

Společnost, která v tuzemsku provozuje obchody Albert, současně uvedla, že zvýší dividendu a spustí nový program odkupu akcií.

Výsledky mírně překonaly odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří v průměru čekali zisk jen 210 miliónů eur. Při konstantních směnných kurzech ale zisk klesl o 3,9 procenta. Čisté tržby vzrostly o 7,9 procenta na 8,06 miliardy eur a při konstantních směnných kurzech se zvýšily o 2,6 procenta.

Ahold za loňský rok zvýší dividendu na 0,48 eura za akcii z 0,47 eura. Společnost současně oznámila, že v letošním roce hodlá odkoupit vlastní akcie za 500 miliónů eur.

Tržby v Česku stouply o 28 procent

V USA tržby stouply o 8,4 procenta na 4,789 miliardy eur, při konstantních směnných kurzech však o 0,5 procenta klesly. V Nizozemsku se tržby zvýšily o 4,5 procenta na 2,839 miliardy eur, v České republice vzrostly o 28,1 procenta na 433 miliónů eur, zejména díky loňskému převzetí 49 obchodů Interspar. Při konstantních směnných kurzech byly tržby v ČR vyšší o 32,6 procenta.

Ahold měl na konci loňského roku v USA, Nizozemsku a České republice 3206 obchodů. Z toho v ČR se počet obchodů zvýšil na 333 z 289 na konci roku 2013. Ahold působí v České republice od roku 1991.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků