Hlavní obsah
Výrobní linka závodu Kofola Foto: Kofola

Kofola kupuje slovenského výrobce minerální vody Kláštorná

Nápojářská skupina Kofola kupuje slovenského výrobce minerální vody Kláštorná. Značku chce oživit a vrátit na výsluní. Kofola o tom informovala ve čtvrtek. Hodnotu akvizice neuvedla.

Výrobní linka závodu Kofola Foto: Kofola
Kofola kupuje slovenského výrobce minerální vody Kláštorná

Kláštorná je podle Kofoly známá neutrální chutí a pramenem, který je považován za zdroj kvalitní minerální vody. „Kvůli komplikované vlastnické historii si však prošla složitými obdobími a téměř se na ni zapomnělo,” uvedla mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová s tím, že cílem Kofoly je tuto minerální vodu oživit.

Kofola má sedm výrobních závodů v Česku, Polsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku a zaměstnává více než 2100 lidí, z toho asi 700 v Česku. V loňském roce Kofola dosáhla provozního zisku 385 miliónů korun. Většinovým majitelem skupiny je společnost Aetos patřící rodině Samarasů.

Skupina má ve svém portfoliu i minerální vody: pramenitou vodu Rajec, slovinskou minerální vodu Radenska, Vincentku, Evian, minerální vodu Badoit a tradiční lázeňské prameny Bílinská kyselka, Rudolfův pramen a Zaječická hořká voda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků