Hlavní obsah
Láhve Kofoly na lince Foto: Kofola

Kofola kupuje Karlovarskou Korunní a Ondrášovku

Skupina Kofola kupuje stoprocentní podíl ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. O podpisu rámcové smlouvy ve středu informovala mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

Láhve Kofoly na lince Foto: Kofola
Kofola kupuje Karlovarskou Korunní a Ondrášovku

Obchod podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Dokončení transakce je očekáváno v první polovině příštího roku.

„V letošním roce již došlo k velmi významnému spojení mezi konkurenty na trhu s nealkoholickými nápoji a toto je logický krok, který zúčastněným subjektům této transakce pomůže za současné situace udržet konkurenceschopnost a možnost dalšího rozvoje,” uvedla Musilová.

Dodala, že Kofola chce tímto nákupem rozšířit portfolio o tradiční české značky minerálních vod a posílit svou pozici v kategorii balených vod na českém trhu.

Karlovarskou Korunní i Ondrášovku ovládá společnost Ondrášovka Holding ze skupiny Arca Capital slovenského finančníka Pavola Krúpy. Obě firmy, které jsou předmětem transakce, v roce 2018 vygenerovaly dohromady roční tržby ve výši 850 milionů korun.

Kofola ČeskoSlovensko je jeden z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů v regionu s devíti výrobními závody na pěti evropských trzích. Zaměstnává přes dva tisíce lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků