Hlavní obsah
Prodejna potravin Kaufland Foto: Milan Malíček, Právo

Kaufland řešil výpadek pokladen. Zavřít muselo 24 obchodů

Obchodní řetězec Kaufland se ve čtvrtek několik hodin potýkal s výpadkem pokladního systému. Kvůli technickým problémům muselo být 24 obchodů zavřeno, v dalších byl omezen provoz. Po poledni již byly všechny prodejny znovu otevřeny, informovala firma.

Prodejna potravin Kaufland Foto: Milan Malíček, Právo
Kaufland řešil výpadek pokladen. Zavřít muselo 24 obchodů

„Chybu jsme velmi rychle identifikovali a provedli jsme nápravu. Od 11:00 začaly postupně všechny prodejny fungovat v běžném režimu,” uvedla mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Lidl, který také patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe, žádné problémy neměl.

Například prodejna v Českých Budějovicích byla uzavřena jen ráno, v poledne byla v provozu polovina z 16 pokladen. Kaufland v Sokolově byl kvůli problémům s pokladnami asi 15 minut uzavřen, kolem 12:00 se dalo platit u poloviny pokladen, v obchodě se tvořily fronty.

Na sociálních sítí si lidé stěžovali na dlouhé fronty v obchodech, někteří ráno nechali v prodejně vozíky s nákupem a raději odešli. „Omlouváme se tímto všem našim zákazníkům za způsobené komplikace a děkujeme našim zaměstnancům za zvládnutí obtížné situace," dodala mluvčí.

Nedostatek pokladních

Kaufland se jako řada dalších řetězců kvůli nízké nezaměstnanosti v Česku potýká s nedostatkem pokladních, zákazníci například v Praze si v posledních měsících stěžovali na dlouhé čekání při placení.

Kaufland, který je největším tuzemským obchodním řetězcem, nyní provozuje v ČR 128 prodejen. Ve finančním roce 2016/2017 vykázal tržby 57 miliard korun a zisk před zdaněním 1,97 miliardy korun. Na tuzemský trh vstoupil v roce 1998, zaměstnává v ČR více než 18 tisíc lidí. Působí v sedmi zemích Evropy – v Německu, ČR, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku a Bulharsku. Provozuje více než 1230 prodejen, zaměstnává přes 150 tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků