Hlavní obsah
Nošovická továrna Hyundai Foto: Anna Bortlíčková, Právo

Hyundai chce během dvou let investovat v Česku téměř 3,5 miliardy

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor Co. hodlá v nejbližších dvou letech investovat do své české divize 130 miliónů eur, což je v přepočtu zhruba 3,4 miliardy Kč. Oznámil to v pátek mluvčí Hyundai Motor Manufacturing Czech Petr Vaněk.

Nošovická továrna Hyundai Foto: Anna Bortlíčková, Právo
Hyundai chce během dvou let investovat v Česku téměř 3,5 miliardy

Hyundai také plánuje zvýšit počet směn na tři, v současnosti se v továrně pracuje na jednu směnu. Počet zaměstnanců by měl stoupnout na 3400 z nynějších 2000.

Výrobu aut těžce postihl pokles poptávky po nových vozech způsobený ekonomickou a finanční krizí. V poslední době však roste zájem o menší a levnější vozy, včetně malých vozů Hyundai.

Investice pomůže zmírnit prudký propad přímých zahraničních investic v České republice v letošním roce. V prvním čtvrtletí Česko přilákalo investice v objemu 36 miliard korun. Za celý loňský rok přímé zahraniční investice v zemi činily 182,8 miliardy Kč, napsala agentura Reuters.

Nošovická továrna vyrábí vozy Hyundai i30 a i30 cw. V dubnu začala také s výrobou aut s novým dieselovým motorem U2 o objemu 1,6 litru. Hyundai letos plánuje v Nošovicích vyrobit asi 160 tisíc nových vozů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků