Hlavní obsah
 

Ford testuje chodícího robota na roznášku balíků

Americký výrobce automobilů Ford experimentuje v novém oboru a testuje chodícího robota na roznášku balíků z e-shopů. Zásilky by robot nosil od samořízených dodávek ke dveřím zákazníka, informoval server CNN Business.

 
Ford testuje chodícího robota na roznášku balíků

Automobilka chce využít vlny popularity nákupů přes internet, již nějaký čas pracuje na vývoji samořízených dodávek pro rozvoz zboží. V minulých dnech firma představila robota pojmenovaného Digit, který má nosit balíky z auta ke dveřím, aby zákazník nemusel vycházet z domu.

Robot cestuje v nákladovém prostoru dodávky ve složené podobě, sám se rozloží a po donášce zase složí. Umí chodit po schodech nebo na nerovném terénu a udrží se na nohou, i když do něj někdo omylem vrazí. Na ukázkovém videu se také dovede vyhnout ležící koloběžce na chodníku. Unese balíky do váhy 18 kilogramů.

Na vývoji a výrobě robota Ford spolupracoval s firmou Agility Robotics z Oregonu.

BEZ KOMENTÁŘE: Dvounohý robot vám přinese balíček až ke dveřím

Foto: AP

CNN připomíná, že Ford s novinkou přichází několik dní poté, co oznámil plánované propouštění 10 procent zaměstnanců v rámci snižování nákladů. Propouštění chystají i další americké automobilky, jako například General Motors. Důvodem je sílící konkurence a mimo jiné i nástup umělé inteligence a samořízeních aut, které vyvíjí i například mateřská firma Googlu Alphabet nebo výrobce elektromobilů Tesla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků