Hlavní obsah
 

Firma HyperloopTT představila první kapsli pro rychlou přepravu cestujících

Americká společnost Hyperloop Transportation Technologies (HyperloopTT) představila svou první kapsli určenou pro přepravu cestujících novou technologií vysokorychlostní přepravy. Kapsle se nazývá Quintero One, je dlouhá 32 metrů a váží pět tun a je téměř celá vyrobená z kompozitního materiálu.

 
Firma HyperloopTT představila první kapsli pro rychlou přepravu cestujících

Firma představila svou kapsli ve Španělsku a bude ji přesouvat do Francie kvůli dodatečné montáži. Poté by měla být použita pro první komerční jízdu, uvádí se v prohlášení.

Technologie vysokorychlostní přepravy osob nazývaná hyperloop se stala populární díky miliardáři Elonu Muskovi, který ji začal propagovat v roce 2013 a přiměl několik firem, aby se připojily k rozvoji tohoto systému.

Kapsli představila americká HyperloopTT ve Španělsku

Foto: Marcelo Del Pozo, Reuters

Systém je založen na pohybu přetlakových kapslí podtlakovými trubkovými tunely. Cestující budou moci kapslemi cestovat rychlostí více než 1200 kilometrů za hodinu. Přeprava tak bude rychlejší než současné metody, jako je vlak Maglev využívající magnetické levitace.

Centrem vývoje technologie hyperloop je nyní oblast Los Angeles. Zde má základnu několik firem, jako Arrivo, Virgin Hyperloop One a Muskova firma Boring.

Představení kapsle společnosti HyperloopTT

Foto: Marcelo Del Pozo, Reuters

V červenci HyperloopTT zřídil společný podnik na výstavbu testovacího systému na jihozápadě Číny, napsala agentura Bloomberg.

Ředitel HyperloopTT Dirk Ahlborn loni uvedl, že doufá, že první pasažéři se svezou pomocí hyperloopu již za tři roky.

Právě s touto firmou začátkem loňského roku podepsalo memorandum také město Brno. Vedle společného výzkumu slibuje zpracovat studii proveditelnosti budoucího propojení mezi Brnem, Prahou a Bratislavou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků