Hlavní obsah
Cedule finančního úřadu Foto: Milan Malíček, Právo

Finanční správa omezí činnost 33 úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Ve středu o tom informoval mluvčí Finanční správy Petr Habáň.

Cedule finančního úřadu Foto: Milan Malíček, Právo
Finanční správa omezí činnost 33 úřadů

Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa. Finanční správa tvrdí, že rozsah služeb pro občany zůstane stejný.

Služby budou standardně poskytovány v úřední dny pondělí a středu, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci Finanční správy.

„V období podávání daňových přiznání, případně v dalších důležitých obdobích po dohodě s příslušným finančním úřadem, je Finanční správa schopna a připravena posílit územní pracoviště tak, aby byly zajištěny plnohodnotné služby zvýšenému počtu daňových poplatníků, kteří ho navštíví ať již v souvislosti s podáním daňového přiznání, nebo z jiného důvodu v rámci správy daní,“ uvedla generální ředitelka správy Tatjana Richterová.

Po určité době je připravena změny znovu společně s obcemi vyhodnotit a v případě objektivních důvodů upravit režim pracoviště.

Pracoviště, která budou převedena do režimu 2+2
FÚ pro Jihočeský kraj
ÚzP v Trhových Svinech
ÚzP v Kaplici
ÚzP v Dačicích
FÚ pro Plzeňský kraj
ÚzP v Kralovicích
ÚzP v Sušici
ÚzP ve Stříbře
FÚ pro Karlovarský kraj
ÚzP v Ostrově
ÚzP v Mariánských Lázních
FÚ pro Ústecký kraj
ÚzP v Libochovicích
FÚ pro Liberecký kraj
ÚzP v Novém Boru
ÚzP v Tanvaldu
ÚzP ve Frýdlantu
FÚ pro Královéhradecký kraj
ÚzP v Novém Bydžově
ÚzP v Hořicích
ÚzP v Broumově
ÚzP v Jaroměři
ÚzP v Kostelci nad Orlicí
ÚzP ve Dvoře Králové nad Labem
FÚ pro Pardubický kraj
ÚzP v Hlinsku
ÚzP v Holicích
ÚzP v Litomyšli
ÚzP v Moravské Třebové
FÚ pro Kraj Vysočina
ÚzP v Chotěboři
ÚzP v Ledči nad Sázavou
ÚzP v Bystřici nad Pernštejnem
FÚ pro Jihomoravský kraj
ÚzP v Mikulově
ÚzP v Bučovicích
ÚzP ve Slavkově u Brna
ÚzP v Moravském Krumlově
FÚ pro Olomoucký kraj
ÚzP v Litovli
FÚ pro Moravskoslezský kraj
ÚzP ve Frýdlantu nad Ostravicí
FÚ pro Zlínský kraj
ÚzP ve Valašských Kloboukách
ÚzP v Luhačovicích

Finanční správa má nyní 201 územních pracovišť. Z toho 23 územních pracovišť již od června 2016 funguje v režimu 2+2. Původně uvažovala o omezení činnosti 34 úřadů, nakonec ale ve stávajícím režimu ponechá územní pracoviště v Litvínově. Změny se tak týkají například územních pracovišť ve Stříbře, Kaplici, Hlinsku, Moravské Třebové, Luhačovicích nebo Mariánských Lázních.

Změny v činnosti úřadů souvisí s plánem snížit počet pracovníků a provozních nákladů Finanční správy. Úspora související s omezováním činnosti vybraných úřadů by měla podle analýzy Finanční správy činit v následujících pěti letech zhruba 660 milionů Kč a vést ke zrušení 123 míst.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků