Hlavní obsah
 

Farma Bolka Polívky byla bez boje vydražena za 15 miliónů

Patnáct miliónů poprvé, podruhé a potřetí. Marně se snažil muž s kladívkem pohnout zájemce o bývalou Farmu Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku k navýšení vyvolávací ceny. Ostatně ucházet se o objekt dorazili přímo na farmu pouze dva zájemci, přestože místnost, kde se dražba konala, byla nacpaná k prasknutí.

 
Farma Bolka Polívky byla bez boje vydražena za 15 miliónů

Cenu farmy podle dražitelů ještě snížily poslední kroky populárního herce a mima Polívky, který objekt s hotelem a wellness centrem přivedl na buben. Polívka totiž ještě stačil prodat okolní pozemky svému známému Alexandru Seidlovi, nový kupec tak nezískal ucelený areál. Za 15 miliónů farmu vydražila zatím neznámá společnost z Prahy.

O dražbu byl mezi veřejností zájem, ovšem vážní zájemci se našli jen dva.

Foto: Petr Kozelka, Právo

„Pokud si to dotyčný nepřeje, nemůžeme jeho identitu prozradit. Každopádně nyní musí do 45 dnů částku uhradit a pak na něj bude farma převedena,“ konstatovala ředitelka dražební společnosti Marcela Koutná.

Zájemců bylo podle Koutné původně víc, ale když byli informováni, že pozemky okolo farmy nejsou součástí dražby a že byl objekt přejmenován na Farmu Olšany, sehrálo to svou roli a cena se tím zřejmě i snížila, proto také zřejmě dorazili jen dva zájemci. „Pozemky patřily přímo panu Polívkovi, proto nebyly zahrnuté v konkurzu, takže je mohl prodat,“ doplnila.

Cena mohla být vyšší

Z Polívkových kroků nebyla nadšená ani správkyně konkurzní podstaty Petra Hýsková, která upozornila, že pokud by známý kumštýř spolupracoval, mohla být cena nemovitosti rozhodně vyšší.

„Nyní by bylo nejlepší, aby si to tady nový vlastník převzal co nejdříve, protože pokud by se o nemovitost nepečovalo, mělo by to dopad na její hodnotu. Já jsem vůbec ráda, že někdo dorazil a dražba se uskutečnila, protože pan Seidl dělal všechno pro to, aby to zmařil. Přes léto se ale ukázalo, že objekt může fungovat i bez pana Polívky, měli jsme tu plno,“ řekla Hýsková s tím, že Polívkovým prodejem pozemků by se měl ještě někdo zabývat.

Bývalá Farma Bolka Polívky změnila za 15 miliónů svého majitele.

Foto: Petr Kozelka, Právo

Místo veselých taškařic, kde Polívka dováděl se svými známými, skončilo v konkurzu poté, co se herec pustil do budování wellness centra. Na stavbu získal evropské dotace, ale stavební firmě neuhradil celou částku za přestavbu. Na farmu byl pak vyhlášen konkurz.

Společně s oblíbenou farmou přišel Polívka i o ochrannou známku Manéž Bolka Polívky, která byla součástí dražby. Pokud tak bude chtít i nadále používat název oblíbeného televizního pořadu, musí se na tom dohodnout s novým vlastníkem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků