Hlavní obsah
Ekonomika mezi čtvrtletími rostla nejrychleji od roku 1996. Foto: Michaela Rehle, Reuters

Ekonomika mezi čtvrtletími rostla nejvíc od roku 1996

Mezičtvrtletní růst českého hrubého domácího produktu (HDP), který podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) činil 2,5 procenta, byl nejvyšší za posledních víc než 20 let. Česká ekonomika od druhého čtvrtletí 1996 nerostla mezi čtvrtletími rychleji, pro starší období data nejsou k dispozici.

Ekonomika mezi čtvrtletími rostla nejrychleji od roku 1996. Foto: Michaela Rehle, Reuters
Ekonomika mezi čtvrtletími rostla nejvíc od roku 1996

„První odhad HDP za druhé čtvrtletí překvapil vysoký růstem, který dnes ještě ČSÚ zvýšil na 2,5 procenta oproti předchozímu čtvrtletí. Proti našemu odhadu jsme se dočkali ještě zvýšení tempa růstu o 0,2 procentního bodu na mezičtvrtletním tempu,” uvedl pro Novinky ekonom David Kocourek z Komerční banky.

„Zveřejnění prvního odhadu HDP nás přinutilo zvednout predikci dynamiky HDP za celý letošní rok z 3,7 procenta na 4,3 procenta,” dodal ekonom.

O zpřesněném odhadu růstu HDP za druhé čtvrtletí v pátek informoval ČSÚ. Vyšší byl růst i v meziročním srovnání –o 4,7 procenta. K příznivému vývoji české ekonomiky přispěla domácí i zahraniční poptávka. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků