Hlavní obsah
Šéf Tesly Elon Musk Foto: Joe Skipper, Reuters

Drahý tweet: Označení záchranáře z Thajska za pedofila stálo Muska dvě miliardy dolarů

Cena akcií amerického výrobce elektromobilů Tesla v pondělí klesla o více než 3,5 procenta poté, co jeho generální ředitel Elon Musk urazil britského speleologa, jenž se podílel na záchraně dvanácti mladých fotbalistů a jejich trenéra z thajské jeskyně. Tržní cena automobilky se tak snížila o téměř dvě miliardy dolarů (44 miliard Kč), píše agentura Reuters.

Šéf Tesly Elon Musk Foto: Joe Skipper, Reuters
Drahý tweet: Označení záchranáře z Thajska za pedofila stálo Muska dvě miliardy dolarů

Muskův spor s britským jeskyňářem Vernonem Unsworthem začal minulý týden, když záchranáři odmítli plán šéfa Tesly využít k vysvobození chlapců a trenéra z jeskyně miniponorku navrženou jeho firmou SpaceX.

„Může si svou ponorku strčit tam, kde to bolí,” řekl podle serveru CNN Unsworth na Muskovu adresu. „Není absolutně žádná šance, že by to fungovalo,” dodal. Na Muskovu hlavu padala kritika, že jeho iniciativa s ponorkou měla sloužit jen jako reklama.

Miniponorka Tesly při testování v Kalifornii. Stroj nabízel Musk pro záchranu dětí uvízlých v zatopené jeskyni v Thajsku.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Musk pak v nedělením příspěvku na Twitteru neudržel nervy a označil Unswortha za pedofila. Později však svůj příspěvek smazal. [celá zpráva]

Řada analytiků a investorů sdělila agentuře Reuters, že tato kauza posiluje jejich obavy, že Muskova veřejná prohlášení odvádějí jeho pozornost od hlavního úkolu Tesly, kterým je výroba elektromobilů. Podle webu CNBC Brit zvažuje podniknout vůči nepodloženému obvinění proti Muskovi právní kroky. „Tímhle to nekončí,” prohlásil.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků