Hlavní obsah
Lidé z postižených míst se musí spolehnout na cisterny s pitnou vodou. Ilustrační foto Foto: Petr Nový, Novinky

Dodávky vody pro desetitisíce Pražanů se podařilo obnovit

Zhruba 70 000 Pražanů bylo v pondělí odpoledne a večer bez vody kvůli havárii potrubí v Praze 4. Oprava potrubí potrvá až do úterního večera, dodávky vody do postižených oblastí se však podařilo krátce před 22:00 obnovit, řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný.

Lidé z postižených míst se musí spolehnout na cisterny s pitnou vodou. Ilustrační foto Foto: Petr Nový, Novinky
Dodávky vody pro desetitisíce Pražanů se podařilo obnovit

Pokorný upozornil, že v některých místech může být nižší tlak vody. Postiženo bylo celkem šest oblastí - Budějovická, Pankrác, Nusle, Michle, Kačerov a Vyšehrad.

Vodařům se podařilo přepojit postiženou oblast na náhradní trasy, kromě nižšího tlaku vody ve vyšších patrech domů by podle Pokorného neměly být s dodávkami větší problémy.

Voda začala unikat před 14:00 z potrubí o průměru půl metru. Postupně se ji povedlo zastavit a odčerpat z výkopu. V noci budou práce pokračovat, mimo jiné je potřeba rozšířit výkop. "V místě opravy je několik kabelovodů a zemní práce musí probíhat pomalu a velmi opatrně," upozornil mluvčí. Havárii označil za mimořádnou a velmi komplikovanou.

Podnik hned po havárii poslal do oblastí zasažených havárií ve spolupráci s hasiči desítky cisteren s vodou.

PVK zásobuje vodou více než 1,4 milionu obyvatel Prahy i blízkého okolí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků