Hlavní obsah

ČSA mají novou ikonu, dálkový Airbus A330 přiletěl do Prahy

Na letišti Václava Havla v Praze Ruzyni přistál v úterý odpoledne Airbus A330 v barvách ČSA. Od 1. června ho aerolinky budou využívat na trase Praha - Soul, kde doplní letový harmonogram partnerských Korean Air. ČSA tak mají opět v parku dálkové letadlo.

ČSA mají novou ikonu, dálkový Airbus A330 přiletěl do Prahy

Novým letadlem chtějí ČSA mezi Prahou a Soulem létat v sobotu a v neděli. Korean Air létá v pondělí, ve středu, v pátek a v sobotu. Letový harmonogram by se ale ještě v průběhu léta mohl mírně upravit, naznačil mluvčí dopravce Daniel Šabík.

Airbus A330 v barvách Českých aerolinií na pražském Letišti Václava Havla.

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Na dálkové linky se ČSA vracejí po tříleté pauze. Dříve pro dálkové lety využívaly starší typ letounu určeného pro střední a dlouhé trasy - Airbus A 310, se kterým do roku 2009 létaly do New Yorku a také do Kanady a zemí Střední Ameriky.

Airbus A330 v barvách Českých aerolinií přiletěl 14. května kolem půl šesté odpoledne na pražské Letiště Václava Havla.

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

České aerolinie mají 12 let starý letoun pronajatý od Korean Air. Stroj má délku trupu 63,7 metru z prodlouženého Airbusu A300. Vejde se do něj 276 cestujících z toho 24 v business třídě. Má křídla z řady A330 o rozpětí 60 metrů. Maximální vzletová hmotnost činní 243 tun. Dolet je skoro 12 000 km.

Piloti v kokpitu nového Airbusu A330

Foto: Milan Malíček, Právo

Spolu s ním ČSA provozují flotilu 26 letadel sestávající z dalších tří typů menších Airbusů A319 a A320 a A321 pro krátké a střední tratě. Airbusů mají aerolinky celkem 15, kromě toho také pět Boeingů 737-500, která ale už nepoužívá, a šest turbovrtulových letounů ATR řad 42 a 72.

Interiér Airbusu A330

Foto: Milan Malíček, Právo

Korean Air minulý měsíc koupily 44procentní podíl v ČSA za 67,5 miliónu korun. [celá zpráva] Asijský dopravce v současnosti zaměstnává zhruba 21 000 lidí a provozuje 146 letadel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků