Hlavní obsah
Centrum Palac Flora, kde se nachází i Cinema City. Foto: Profimedia.cz

Cinema City prodává svá kina v Česku

Britská společnost Cineworld Group koupí kina, která v zemích střední a východní Evropy a v Izraeli provozuje společnost Cinema City International. Ta má sídlo v Polsku a její multiplexy jsou mimo jiné i v České republice a na Slovensku.

Centrum Palac Flora, kde se nachází i Cinema City. Foto: Profimedia.cz
Cinema City prodává svá kina v Česku

Cineworld, což je největší provozovatel kin v Británii, za zhruba stovku multiplexů zaplatí asi 503 miliónů liber (16,6 miliardy korun). Transakcí podle agentury Reuters vznikne druhá největší síť kinosálů v Evropě.

Cineworld část celkové ceny zaplatí v hotovosti a část v akciích. Po dokončení transakce by měla polská společnost vlastnit 24,9 procenta akcií Cineworld, která je jedinou sítí kinosálů ve Velké Británii zapsanou na burze.

Podle předsedy představenstva Cineworld Anthonyho Blooma je obchod pro jeho firmu „jedinečnou příležitostí“. Počet návštěvníků kin ve východní Evropě se totiž rychle zvyšuje a dohoda se Cinema City prý britské firmě nabízí možnost působit na některých z nejslibnějších trhů tohoto druhu v Evropě, citoval jej britský server BBC.

Přes 500 kinosálů do tří let

Cinema City uvádí, že v šesti zemích střední a východní Evropy a v Izraeli provozuje 99 multiplexů a je jejich největším provozovatelem v tomto regionu.

Transakce by měla být dokončena v březnu. Výsledkem bude síť 201 kin, v nichž bude celkem 1852 sálů. Cineworld se tak v Evropě stane druhým největším hráčem na trhu po společnosti Odeon Cinemas.

Podle generálního ředitele Cinema City Mookyho Greidingera, který povede i sloučenou společnost, firma po sloučení plánuje v průběhu příštích tří let otevřít 548 kinosálů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků