Hlavní obsah
Foto: Milan Malíček, Právo

České spořitelně klesl zisk o pětinu

České spořitelně klesl v prvním čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk o 19,8 procenta na 3,2 miliardy korun. Banka to uvedla ve čtvrteční tiskové zprávě.

Foto: Milan Malíček, Právo
České spořitelně klesl zisk o pětinu

Čistý úrokový výnos bance stoupl meziročně o 6,8 procenta na 7,785 miliardy korun. Naopak čistý výnos z poplatků a provizí klesl oproti stejnému období loňského roku o 3,9 procenta na 2,1 miliardy korun.

„Makroekonomické prostředí České republiky se kvůli pandemii koronaviru výrazně zhoršilo, což vedlo ke znatelnému nárůstu makroekonomické nejistoty. Česká ekonomika prochází recesí, která by měla zvýšit dříve nízkou nezaměstnanost. V tomto období začala klesat i spotřeba českých domácností,“ uvedla banka v tiskové zprávě.

Celková bilanční suma České spořitelny, tedy součet jejích aktiv nebo pasiv, meziročně stoupla o 15,7 procenta na 1,688 bilionu korun. Vlastní kapitál se zvýšil o jednu miliardu na 9,8 miliardy korun.

Česká spořitelna je největší tuzemská banka co do počtu klientů. Patří také mezi největší finanční domy v Česku podle bilanční sumy. Mateřskou společností České spořitelny je rakouská Erste Group Bank.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků