Hlavní obsah

Ceny nafty se v Česku téměř zastavily, benzin mírně zdražil

Benzin v Česku v uplynulém týdnu mírně zdražil, zatímco cena nafty se téměř zastavila. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 vzrostla od minulé středy o sedm haléřů na 27,84 koruny za litr. Litr nafty zlevnil pouze o jeden haléř na 27,04 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Ceny nafty se v Česku téměř zastavily, benzin mírně zdražil

Ještě před rokem stál litr benzinu 32,55 koruny. Za rok tedy zlevnil o 4,71 koruny, respektive téměř o 17 procent.

Průměrná cena nafty činila přesně před rokem 32,04 koruny. Nyní je tak o rovných pět korun levnější. V procentuálním vyjádření se cena snížila o 15,6 procenta.

Nejlevněji benzin aktuálně natankují řidiči v Královéhradeckém kraji, kde stojí litr Naturalu 95 v průměru 27,48 koruny. To je o čtyři haléře více než před týdnem.

Nejlevnější naftu potom nabízí čerpací stanice v Ústeckém kraji, kde průměrně zdražila o dva haléře na 26,60 koruny za litr.

Těžební věž v Texasu

Foto: Angus Mordant, Reuters

Ceny ropy ve středu výrazně padaly kvůli snížení šance na schválení nových opatření na podporu americké ekonomiky.

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) navíc oznámil, že zásoby ropy ve Spojených státech se minulý týden zvýšily o 501 tisíc barelů. To výrazně předčilo očekávání analytiků a dále přispělo k poklesu cen.

Krátce před 17:00 SELČ vykazovala severomořská ropa Brent pokles o zhruba 2,5 procenta na 41,59 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela dokonce téměř tři procenta na 39,46 dolaru za barel.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 7. říjnu

Foto: Martin Havelka, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků