Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Vladimír Vácha, Právo

Budvaru vzrostl loni zisk o více než 13 procent

Budějovický Budvar zvýšil loni zisk před zdaněním o 13,6 procenta na 422,5 milionu. Tržby z prodeje výrobků a služeb stouply o 10,8 procenta na 3,11 miliardy korun. Zisk po zdanění stoupl o 10,5 procenta na 337,1 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou ve středu Budvar zveřejnil ve Sbírce listin.

Ilustrační foto. Foto: Vladimír Vácha, Právo
Budvaru vzrostl loni zisk o více než 13 procent

Roste i zisk EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů), za posledních pět let ho národní podnik navýšil téměř o 40 procent. Loni byl tento zisk 765,2 milionu Kč, řekl ředitel Budvaru Petr Dvořák.

„Rosteme v objemech, ještě rychleji rosteme v tržbách a ještě rychleji v zisku. To je v byznysu ideální model, známka velmi zdravé firmy,“ řekl ředitel.

Loni uvařil Budvar rekordních 1,8 milionu hektolitrů, meziročně o 4,6 procenta víc. Tržby za pivo loni poprvé překonaly tři miliardy korun, činily 3,02 miliardy. Loni vyvezl Budvar přes 1,3 milionu hektolitrů piva, export stoupl meziročně o 11,3 procenta. Byl to rekordní růst, v objemu i v tržbách.

Loni Budvar investoval 347 milionů Kč. Čistý obrat překročil loni třetím rokem po sobě tři miliardy korun, loni byl 3,29 miliardy Kč.

Export se loni podílel na výstavu ze 73,4 procenta, meziročně je to výsledek o 4,4 procenta lepší, vyplývá z výroční zprávy. Vývoz pomáhá Budvaru k lepším výsledkům dlouhodobě. Mezi pět největších odbytišť patří poslední léta Německo, Polsko, Slovensko, Rusko a Británie. Budvar je národní podnik, má asi 670 zaměstnanců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků