Hlavní obsah
V čele automobilky Ford by měl skončit současný ředitel Mark Fields. Foto: Paul Sancya, ČTK/AP

Automobilka Ford kvůli špatným výsledkům vymění šéfa

Americká automobilka Ford vymění kvůli špatným výsledkům generálního ředitele. Marka Fieldse po třech letech v čele firmy vystřídá Jim Hackett, který dosud vedl divizi samořízených vozů automobilky. Informaci, kterou jako první přinesl deník New York Times, Ford v pondělí potvrdil.

V čele automobilky Ford by měl skončit současný ředitel Mark Fields. Foto: Paul Sancya, ČTK/AP
Automobilka Ford kvůli špatným výsledkům vymění šéfa

Ford se potýká s poklesem zisku a slabými prodeji. Za tři roky pod vedením Marka Fieldse klesla cena akcií automobilky o 40 procent. Minulý týden Ford oznámil, že kvůli úsporám plánuje propuštění až desetiny zaměstnanců.

Šestapadesátiletý Fields čelil na valné hromadě akcionářů automobilky začátkem května tvrdé kritice kvůli zhoršujícím se finančním výsledkům. Neudělal prý také dost pro rozšíření byznysu automobilky a inovace směrem k autům budoucnosti.

Novým šéfem Fordu má být Jim Hackett

Foto: Uncredited, ČTK/AP

V čele automobilky Fieldse nahradí dvaašedesátiletý Jim Hackett. Ten dvě desetiletí s úspěchem řídil obří obchod s nábytkem Steelcase a loni nastoupil do Fordu na místo šéfa divize „chytré mobility“, pod kterou spadá také technologie samořízených vozů.

Právě v této oblasti podle New York Times Ford zaostal za konkurenty jako General Motors nebo technologickou firmou Google, které již samořízená auta testují. Ford zatím sliboval, že ukáže plně autonomní vůz na silnicích v roce 2021.

Výrobce elektromobilů Tesla, který v tržní hodnotě letos překonal jak Ford, tak i General Motors, slibuje uvést auto s řadou automatických prvků už letos, dodaly NYT.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků