Hlavní obsah
 

Atény zažívají dopravní kolaps, taxikáři blokují silnice

Řečtí taxikáři zablokovali pozemní komunikace v hlavním městě Aténách i jejím okolí, což způsobilo značné dopravní komplikace. Důvodem protestu je nesouhlas s chystanými reformami tamní vlády, jak uvedla agentura Reuters.

 
Atény zažívají dopravní kolaps, taxikáři blokují silnice

Řidiči způsobili dopravní zácpy tím, že zaparkovali své vozy na hlavních aténských tazích. Došlo rovněž k zablokování přístavu Pireus s množstvím trajektů a výletních lodí, což způsobilo zpoždění nástupu turistů na plavidla. Turisté totiž museli vystoupit z autobusů a k lodím dojít pěšky.

Stávka zpozdila dokonce i spoje na mezinárodním letišti v Aténách, když turisté nestihli kvůli dopravní zácpě své odlety. Červenec je pro Řecko hlavním turistickým měsícem a jihoevropská země příjmy z turistiky nezbytně potřebuje.

Stávka řeckých taxikářů postihla mimo jiné i zahraniční turisty.

Foto: John Kolesidis, Reuters

Vláda se snaží urychlit zákon o liberalizaci profesí, včetně řidičů taxi. Tím se má zvýšit konkurenceschopnost a odstranit monopoly a korupce. Zákon vstoupil v platnost 2. července a díky němu půjde snáze získat licenci.

Nový zákon se však mnoha taxikářům vůbec nezamlouvá. „Je mi 56 let. Před dvěma lety jsem začal provozovat taxislužbu. Povolení i vozidlo mě stálo velké peníze. Musel jsem prodat nemovitost, když jsem začal taxikařit, protože jsem neměl práci. A teď tohle,“ říká rozhořčeně taxikář Panagiotis Koutelias a dodává, že podle něj nový zákon požadované změny stejně nepřinese.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků