Hlavní obsah

Američané budou opravovat ruské vrtulníky české armády

Americký koncern Honeywell International (HI) podepsal dohodu se státním podnikem Letecké opravny Malešice (LOM) o zajišťování servisu a oprav vrtulníků Mi-8 a Mi-17 ruské výroby, kterými je vybavena česká armáda. Oznámilo to dnes ministerstvo obrany.

Američané budou opravovat ruské vrtulníky české armády

Podle mluvčí LOM Martiny Fišerové je smlouva součástí širšího okruhu vyjednávání mezi Českou republikou a USA o modernizaci české armády. Částku i způsob financování ministerstvo odmítlo uvést.

"Hlavním cílem dohody je provádění servisu ruských vrtulníků Mi-8 a Mi-17 a zajištění kompletní podpory provozovatelům při přepravě cestujících nebo nákladu, při záchranných akcích a dalších misích," uvedl v tiskovém prohlášení šéf evropských aktivit HI Paolo Carmassi. Vedle servisu dohoda zahrnuje i generální opravy vrtulníků, kontrolní prověrky, školení pilotů a zajištění náhradních dílů.

Fišerová řekla, že obě strany o spolupráci vyjednávaly několik měsíců. Současná jednání ČR a USA o modernizaci armády podle ní napomohly jejímu uzavření a spadá do širšího okruhu témat česko-amerických rozhovorů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků