Westinghouse nevydělává od roku 2013 a táhne Toshibu do ztráty. Japonský konglomerát uvedl, že jeho ztráta za minulý rok zřejmě překročí bilión jenů (224 miliard dolarů). Původně ztrátu odhadovala na 390 miliard jenů (88 miliard korun).

O možném bankrotu jaderné divize se mluví už několik týdnů, před nimiž vedení Toshiby prohlásilo, že chce Westinghouse prodat. [celá zpráva]

Nyní se Westinghouse potýká s obrovskými náklady kvůli překročení rozpočtu dvou jaderných projektů v USA. Auditoři navíc zpochybnili způsob, jakým Westinghouse před časem zaúčtoval převzetí společnosti Chicago Bridge & Iron (CB&I).

Japonská Toshiba převzala Westinghouse s velkou slávou v roce 2006 a z jaderné energie pak učinila významnou část svého podnikání. V březnu 2011 ale přišla jaderná katastrofa v japonské elektrárně Fukušima. Jedním z jejích důsledků byl růst nákladů v této sféře kvůli zvýšeným nárokům na bezpečnost. Jaderná sféra se na celkových příjmech japonského konglomerátu podílí asi třetinou.

Westinghouse se podílel na výstavbě prvních dvou bloků české jaderné elektrárny Temelín a do roku 2010 do ní dodával palivo. Ucházel se také o účast v tendru na výstavbu nových bloků Temelína, který ale ČEZ v roce 2014 zrušil.