„Bez této stavby hrozí zmaření investice státu a Zlínského kraje ve výši jeden a půl miliardy korun,“ řekl v pondělí během návštěvy Zlínského kraje předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Průmyslová zóna je až na jediný vybudovaný podnik prázdná, i když celá infrastruktura byla dokončena v roce 2009.

Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) zrušil v souladu s rozhodnutím soudu stavební povolení na stavbu silnice R49 mezi Hulínem a Fryštákem na Zlínsku. Celý proces se tak vrací na začátek, bude nové stavební řízení.

Ministr tak vyhověl rozhodnutí rozkladové komise ministerstva dopravy, která řešila odvolání proti stavebnímu povolení.

Průmyslová zóna u Holešova.

Průmyslová zóna u Holešova.

FOTO: Jiří Růžička, Právo

„Dnes jsem zjistil, že rozklad ležel na ministerstvu několik let. To je strašný přístup ze strany vlády,“ podotkl Sobotka. „Zóna má perspektivu, ale musíme dotáhnout její dopravní napojení. Vláda je připravena spolupracovat při její propagaci a nabízet ji investorům, kteří by mohli přijít zvenčí. Je to také příležitost pro střední a drobné podniky ze Zlínského kraje,“ dodal premiér.

Plány holešovské zóny, ve které mělo vzniknout kolem 12 000 pracovních míst, narazily na hospodářskou krizi, ale také na výhrady některých obyvatel Holešova a ekologů. Nelíbí se jim, že zóna stojí na zdrojích pitné vody.