Hlavní obsah
Zóny placeného stání v Praze 9 Foto: Marek Bednář, Novinky

Od úterý opět platí parkovací zóny, v Praze až od 11. května

Řidiči, kteří si v posledních týdnech zvykli, že nemusí za parkování na jindy placených místech platit, mohou být v úterý nemile překvapeni. Vláda toto opatření v pondělí zrušila s platnosti od půlnoci na úterý. Praha obnoví platnost modrých zón až od 11. května, uvedl na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Zóny placeného stání v Praze 9 Foto: Marek Bednář, Novinky
Od úterý opět platí parkovací zóny, v Praze až od 11. května

Zóny a placené parkování byly zrušeny na základě krizového opatření z 16. března jako jedno z opatření proti šíření epidemie koronaviru. Lidé tak mohli používat svá auta při cestách do práce a vyhnuli se cestování MHD.

Dosud platné usnesení počítalo s tím, že platit se nebude do konce nouzového stavu. "Vláda usnesení zrušuje s účinností od 28. dubna od 00:00 hod.," stojí v pondělním rozhodnutí. V zónách placeného parkování mohly dosud stát všechny automobily zdarma.

Na rozhodnutí vlády reagoval na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib. Uvedl, že s jednotlivými pražskými městskými částmi by domluven termín obnovení modrých zón 11. května. "Vláda v tom zas dělá jen chaos. Oznámit nám obnovení modrých zón tři hodiny před jejich znovuobnovením nedává smysl. Proto vydám neprodleně nařízení o obnově platnosti modrých zón až 11. května," uvedl Hřib.

Opatření platilo právě i pro takzvané modré zóny, které jsou určeny obvykle jen pro místní obyvatele a podnikatele.

Hřibův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě) na Facebooku uvedl, že město prodlouží lidem parkovací kartu o dobu, kdy budou zóny zrušeny.

ZÓNY BUDOU PLATIT V PRAZE AŽ OD 11.5. Vláda dnes překvapivě rozhodla, že by od zítřka měly znovu platit zóny placeného...

Zveřejnil(a) Adam Scheinherr dne Pondělí 27. dubna 2020

Uspíšení spuštění parkovacích zón žádal například pražský krizový štáb. Zástupci hlavního města požadovali, aby v případě prodloužení nouzového stavu do 25. května vláda spustila fungování zón už 11. května. Vedení magistrátu původně zóny chtělo zachovat i v době koronavirové krize, nyní tvrdí, že jejich absence způsobuje dopravní potíže zejména v centru metropole.

Anketa
Využívali jste neplacené parkování v minulých týdnech?
Ano, téměř denně
47.3 %
Občas
27.2 %
Ne
25.5 %
Celkem hlasovalo 5993 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků