Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo

Zeman s Fischerem ušetří. Daň za zpožděné peníze na kampaň platit nemusí

Prezident Miloš Zeman ani neúspěšný prezidentský kandidát a nyní ministr financí v demisi Jan Fischer nemusí zaplatit darovací daň z peněz, které byly určeny na jejich volební kampaň, ale na účty jim přišly až po skončení prezidentské volby. Podle informací serveru Lidovky.cz se na tom dohodly Finanční správa a ministerstvo vnitra.

Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo
Zeman s Fischerem ušetří. Daň za zpožděné peníze na kampaň platit nemusí

"Jde o bezúplatná nabytí majetku určeného na financování volební kampaně kandidáta na funkci prezidenta podle zákona upravujícího volbu prezidenta republiky, která nejsou předmětem daně darovací," řekla webu mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Homolová. Podle ní je podstatná transparentnost příjmů i výdajů na financování volební kampaně.

Fischerovi se po neúspěšné kandidatuře v lednových prezidentských volbách dlouho nedařilo splatit všechny náklady na kampaň. Dluhy nevyrovnal ani po uplynutí zákonné lhůty. Až na začátku července přišlo na účet jeho kampaně několik darů v řádu miliónů korun. Pokud by z nich platit darovací daň, činila by podle serveru přes půl miliónu korun.

Jan Fischer

Foto: Jan Handrejch, Právo

Také Zeman splácel část výdajů na kampaň až měsíce po vyhlášení výsledků. Na účet mu po volbách od sympatizantů přišly milióny korun. V jeho případě by se výše darovací daně vyšplhala až k jednomu miliónu, uvedl server.

Související témata

Foto: Novinky

Jan Fischer přestavuje svůj program

Foto: Jan Handrejch, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků