Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Železný chce v EP dva mandáty

Zisk dvou mandátů v červnových volbách do Evropského parlamentu (EP) by pro politické hnutí Nezávislí znamenal zdařilý výsledek. Na úterní tiskové konferenci to řekl lídr kandidátky senátor Vladimír Železný. "Za úspěch bychom nesporně považovali dva mandáty, za mimořádný úspěch tři mandáty, za uspokojivý výsledek jeden mandát," uvedl Železný.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Železný chce v EP dva mandáty

Dvojkou kandidátky je exmoderátorka Jana Bobošíková, na třetím místě pak ředitelka ZOO ve Dvoře Králové Dana Holečková.

Kandidáti také představili hesla do voleb. Železný spoléhá na osvědčený slogan "Váš hlas bude konečně slyšet", se kterým před více než dvěma lety uspěl na Znojemsku ve volbách do Senátu. Bobošíková si zvolila heslo "Do EU s rovnými zády" a Holečková větu "Nebojím se velkých zvířat".

Na dotaz, jakou roli při sestavování kandidátky sehrála mediální popularita kandidátů, Železný odpověděl: "Není vám nic platná tvář, pokud za ní není osobnost, znalost a profesionalita." Podle jeho názoru je kandidátka je Nezávislých kombinací všech kritérií.

Nezávislí se chtějí spolehnout především na prezentaci v médiích a návštěvy regionů. Kampaň by měla podle předsedy hnutí Františka Zwyrteka stát statisíce, maximálně kolem miliónu korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků