Hlavní obsah

Žádná vedra v příštích týdnech nečekejte, spíš déšť

Následující měsíc bude teplotně průměrný až podprůměrný, informoval v sobotu na svých stránkách Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nadprůměrně tepleji bude až od poloviny června, ale jen mírně. Zato budou následující týdny poměrně deštivé.

Žádná vedra v příštích týdnech nečekejte, spíš déšť

„Jako celek očekáváme období od 27. května do 23. června teplotně průměrné až podprůměrné. Poslední týden v květnu a první týden v červnu budou teplotně průměrné až podprůměrné. Ostatní dva týdny v daném období by měly být teplotně průměrné, konec druhé dekády června i jemně nadprůměrný,“ uvedli meteorologové.

Dodali, že srážek bude až nadprůměrně. „Výrazně nadprůměrný by měl být příští týden, ostatní průměrné až nadprůměrné,“ upozornil ČHMÚ.

Už v neděli mají do ČR dorazit silné dešťové srážky. Ustávat budou od západu až odpoledne.

Měsíční výhled počasí vydávaný ČHMÚ je založen na statisticko-analogické metodě, která vychází z naměřených údajů na našem území od roku 1951.
Na rozdíl od krátkodobých a střednědobých předpovědí není měsíční výhled počasí zaměřen na předpověď konkrétních hodnot teploty vzduchu a množství srážek pro jednotlivé dny. Proto tato předpověď nepostihuje v rámci daného období všechny možné odchylky od nejpravděpodobnějšího vývoje počasí, ale vyjadřuje očekávaný trend ve vývoji počasí a odhaduje celkový charakter předpovědních období z hlediska teploty vzduchu a množství srážek.
             zdroj: ČHMÚ
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků