Hlavní obsah
 

Za zranění nebo zničení věcí ve vlacích Českých drah bude odškodné

Lidé, kteří byli při nehodách vlaků Českých drah poraněni nebo jim byly poškozeny či zničeny věci, mají nárok na odškodné. Firma také odškodňuje pozůstalé po obětech nehod.

 
Za zranění nebo zničení věcí ve vlacích Českých drah bude odškodné

„Při odškodnění zraněných cestujících se postupuje podle platné legislativy,“ řekla Právu Gabriela Novotná z tiskového oddělení dopravce.

U stanovení výše odškodného při zranění postupuje firma u každého individuálně. Obecně výše odškodnění závisí na rozsahu zranění. Jen za letošek zatím České dráhy podle Novotné vyplatily na odškodném jednotky milionů korun. Na dopravce se v důsledku nehod v poslední době obrátilo s žádostí o odškodné deset osob.

Jak o odškodnění žádat? „Prosíme všechny přímé účastníky události nebo rodinné příslušníky účastníků nehody, aby nás kontaktovali na e-mailu: odskodneni@cd.cz, abychom jim mohli poskytnout veškeré informace a pomoci,“ uvedla Novotná.

Opravu proplatí

Jedná se o první kontakt, dále dopravce postupuje individuálně. Termíny poskytnutí odškodnění jsou individuální a závisejí na více faktorech, například době léčení. Jakmile jsou doloženy rozhodné skutečnosti, společnost poskytuje náhradu za způsobenou újmu na zdraví.

Pokud žádáte odškodnění za zničené věci, České dráhy chtějí od cestujících předložit seznam věcí, pokud možno včetně jejich značky, stáří a jejich pořizovací ceny a doklady o pořízení.

Pokud je věc pouze poškozená a lidé zaplatí za její opravu, mohou žádat o proplacení proti předložení dokladu o opravě. ČD rovněž vyžadují podání vysvětlení na policii, v němž je uvedeno, jaké věci byly poškozeny, ztraceny nebo zničeny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků