Hlavní obsah
V Česku napadl první sníh Foto: ČHMÚ

Z léta rovnou do drsného podzimu. V Česku prší a dorazil i první sníh

Před vydatným deštěm na většině území republiky varují od pátku meteorologové. Na střední Moravě už kvůli němu stouply hladiny některých řek. Na Šumavě zase přivítali letošní první podzimní sníh, o jehož příchodu se zmiňovala předpověď už na začátku tohoto týdne.

V Česku napadl první sníh Foto: ČHMÚ
Z léta rovnou do drsného podzimu. V Česku prší a dorazil i první sníh

Intenzivně pršet začalo nad územím celého Česka už během pátku. Do sobotního rána kvůli tomu na střední Moravě stoupaly hladiny několika řek.

Druhý stupeň hlásila během dopoledne Bystřička v profilu Bystřičky nad nádražím. Po jedenácté ale její tok klesl na první stupeň. Ten aktuálně hlásí také Senice v Ústí, Zděchovka ve Zděchově a Jičínka v Novém Jičíně. Více zde.

Vážnější problémy ale meteorologové neočekávají, intenzivní déšť by v průběhu dne měl slábnout.

Dešťové srážky během noci na sobotu už ojediněle přešly i ve sníh. Letošní první podzimní nadílku tak přivítali v horních polohách Šumavy a Krušných hor. Několika centimetrová pokrývka přivítala ráno na Klínovci, Březníku, Bučině nebo Luzném.

První podzimní sníh na Šumavě

Foto: Horská Služba Šumava

Sníh v týdnu dorazil v týdnu také do Alp a s hustým sněžením se tu potýkali zejména řidiči také v pátek, kde je vánice zastihla při jízdě po dálnici A 13 poblíž Innsbruku.

Sněhová vánice zastihla řidiče na rakouské dálnici A 13 poblíž Innsbruku. 25.září 2020

Foto: Matthias Schrader, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků