Hlavní obsah
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek (ČSSD) Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Vysočina se ode dneška jmenuje Kraj Vysočina

Vysočina jako správní region od pondělí 1. srpna mění název na Kraj Vysočina. Účinnosti totiž nabývá novela ústavního zákona o vyšších územních samosprávných celcích. Změna má odstranit potíže kraje s používáním názvu při komunikaci s úřady veřejné správy a při uzavírání smluv.

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek (ČSSD) Foto: Luboš Pavlíček, ČTK
Vysočina se ode dneška jmenuje Kraj Vysočina

Náklady dosáhnou maximálně 100.000 korun, řekl náměstek hejtmana Vladimír Novotný. "Náklady zahrnují víceméně jen změny razítek používaných krajským úřadem a organizacemi jím zřizovanými. Například tabule na školách a dalších organizacích používají název Kraj Vysočina už dávno," uvedl. Název Kraj Vysočina obsahuje také logo kraje a všechny písemnosti. Novela tak podle Novotného pouze uvede zákon do souladu s praxí.

Název Kraj Vysočina se podle Novotného obecně vžil, používal se na většině materiálů, nebyl však v souladu s oficiálním názvem daným ústavním zákonem. "V běžné praxi to ani tak nevadilo, velké problémy při komunikaci však nastávaly hlavně při užívání datových schránek," uvedl Novotný.

Novelu zákona předložili krajští zastupitelé. Vysočina jako jediný z českých a moravských regionů zatím neměl v názvu slovo kraj. Problematické proto bylo podle navrhovatelů i oficiální pojmenování orgánů kraje, tedy hejtmana, zastupitelstva, rady i krajského úřadu. Název kraje bylo možné snadno zaměnit s názvy řady firem a obchodních značek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků