Hlavní obsah
Podle stop i způsobu útoku zardousil ovce ve Vyškovci vlk. Foto: Policie ČR

Vlk zardousil v Bílých Karpatech několik ovcí

Vlk zaútočil koncem minulého týdne na stádo ovcí ve Vyškovci v Bílých Karpatech. Podle policistů útočil nejméně jednou. Není však vyloučeno, že na moravsko-slovenském pomezí řádil v posledních dnech opakovaně.

Podle stop i způsobu útoku zardousil ovce ve Vyškovci vlk. Foto: Policie ČR
Vlk zardousil v Bílých Karpatech několik ovcí

„Řádění šelmy z minulého čtvrtka nepřežily čtyři ovce, dalších sedm bylo poraněno. Tři z nich musel majitel nechat utratit,“ spočítala škody policejní mluvčí Milena Šabatová.

Policisté se původně domnívali, že na ovce zaútočili místní psi. „Při vyšetřování a bližším ohledání ale od této varianty ustoupili,“ podotkla mluvčí. Řádění vlka obecného na místě potvrdil i pracovník Správy CHKO Bílé Karpaty, a to podle stop zvířete a způsobu napadení. Majiteli šelma způsobila škodu 24 tisíc korun.

Podle stop i způsobu útoku zardousil ovce na Vyškovci vlk.

Foto: Policie ČR

O den později policisté vyjížděli do Vyškovce k dalšímu případu zardoušených ovcí. „Majitelka v pátek odpoledne přišla o sedm ovcí. Škoda je odhadnuta na dvacet osm tisíc korun. Zda i v tomto případě půjde o stejného původce škody, nyní prověřujeme,“ uvedla policejní mluvčí.

Chovatelům nyní policisté doporučují, aby svá hospodářská zvířata na noc zavírali do vyšších ohrad nebo do pevných objektů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků