Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

V dubnu se moc neohřejeme, bude dost pršet

Počasí v příštích čtyřech týdnech od 30. března do 26. dubna bude teplotně podprůměrné až průměrné. Naopak pršet bude dost, podle sobotního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu mají být srážky tyto čtyři týdny průměrné až nadprůměrné.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
V dubnu se moc neohřejeme, bude dost pršet

Příští čtyři týdny budou s padesátiprocentní pravděpodobností teplotně průměrné a se čtyřicetiprocentní podprůměrné. Naopak srážkově budou průměrné s padesátiprocentní pravděpodobností a nadprůměrné se čtyřicetiprocentní.

Příští týden bude s šedesátiprocentní pravděpodobností podprůměrný, od úterý se bude ochlazovat. Jestliže v úterý dosáhnou maximální teploty devíti až třinácti stupňů, od středy do pátku se maximální teploty budou pohybovat v rozmezí tří až osmi stupňů.

Ve zbylých třech týdnech bude počasí s padesátiprocentní pravděpodobností teplotně průměrné. Od 20. do 26. dubna i tak stoupnou teploty až k 16 stupňům Celsia.

Srážky mají být v následujících čtyřech týdnech nadprůměrné, a to s šedesátiprocentní pravděpodobností. Nejvíce bude pršet v příštím týdnu, kdy je pravděpodobnost nadprůměrných srážek osmdesátiprocentní a napršet a nasněžit by mělo za týden 16 mm. Pak se srážky vrátí k normálu, aby v posledním týdnu do 20. do 26. dubna byly opět nadprůměrné.

V období mezi 30. březnem a 26. dubnem je průměrná teplota 8,3 stupně, nejchladnější byl rok 1980 s 4,9 stupni a nejteplejší 2009 s 12,6 stupně.

V průměru v tomto období naprší 37 mm.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků