Hlavní obsah
Situace v úterý dopoledne na Českolipsku. Foto: Jaroslav Švehla, Právo

V Čechách opět hrozí náledí, Vysočinu zasype sníh, varovali meteorologové

Západní polovině Čech hrozí od středečního večera do čtvrtečního rána kvůli odtávajícímu sněhu náledí, varovali meteorologové. Zároveň upozornili, že na Českomoravské vrchovině může během noci připadnout až 10 centimetrů sněhu.

Situace v úterý dopoledne na Českolipsku. Foto: Jaroslav Švehla, Právo
V Čechách opět hrozí náledí, Vysočinu zasype sníh, varovali meteorologové

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na tvorbu náledí platí od středečních 22 hodin do čtvrtečních 9.00. Platí pro Prahu, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj a rovněž pro západní oblasti středních Čech.

„Ve středu večer a v první polovině noci na čtvrtek se zároveň v západní polovině Čech objeví srážky, které budou v severozápadních Čechách ojediněle i mrznoucí. Během noci na čtvrtek se při poklesu teploty slabě pod bod mrazu bude v západní polovině Čech místy tvořit náledí, jinde jen ojediněle,” uvedli meteorologové.

Vedle toho se v noci nad Vysočinu přesune déšť, který bude v polohách nad 300 metrů přecházet ve sněžení. „Na Českomoravské vrchovině napadne do čtvrtečního dopoledne pět až 10 centimetrů těžkého mokrého sněhu,” doplnil ČHMÚ.

V úterý sněžení způsobovalo problémy v dopravě a plné ruce práce měli i energetici, kteří se potýkali s výpadky proudu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků