Hlavní obsah

V babyboxu nalezeno už čtvrté dítě - Ludmilka

Už čtvrtému dítěti zachránila život nemocniční schránka, které se říká babybox. Tentokrát poprvé v Brně v Nemocnici Milosrdných bratří. Sem chtěla matka v pátek kolem čtvrté odpoledne odložit svoji, ani ne den starou, dceru.

V babyboxu nalezeno už čtvrté dítě - Ludmilka

Po chvilce postávání před babyboxem však nakonec donesla holčičku rovnou do klientského centra nemocnice. Právu to řekl zakladatel projektu Babybox-Statim Ludvík Hess.

"Podle lékařů je holčička úplně zdravá a byla po porodu, který se odehrál mimo zdravotní zařízení, pečlivě zaopatřená. Váží 2,60 kg a dostala jméno Ludmila. Pevně věřím, že se podaří, aby si ji hned z nemocnice během týdne odvezla náhradní rodina a že nepůjde do žádného kojeneckého ústavu," sdělil Hess.

Podle mínění zdravotníků bylo odložení dítěte věcí racionální úvahy: "Nemohu se o ni starat," bylo jediné, co matka řekla. Působila prý klidným dojmem.

Holčička dostala jméno Ludmila

Výběr jména holčičky je podle Hesse nasnadě: převzala ji Ludmila Vyskočilová, která měla právě službu a navíc, primářka novorozeneckého oddělení nemocnice se jmenuje Ludmila Brázdová, řekl Hess Právu.

"Mnozí se mě ptají, jestli mám radost, když se o takovém případě dozvím. Radost nemám. Nemůžete mít radost z toho, že se některá matka dostane do situace, že se nemůže postarat o své dítě. To, co cítím, je spíše pocit splněné úlohy, zadostiučinění a dobré vědomí toho, že dítě žije," řekl Právu Hess.

Dodal, že se spolu s ředitelem Nemocnice Milosrdných bratří Danielem Rychnovským rozhodli anonymní odložení miminka oznámit i proto, aby i další zoufalé maminky věděly o téhle možnosti a znaly cestu. "Aby věděly, že jim nic nehrozí, nikdo nebude po nich pátrat a dožadovat se jejich totožnosti," uvedl Hess.

Ředitel Rychnovský věří, že odboru péče o dítě brněnského magistrátu se podaří to, co na podzim, totiž najít adoptivní rodiče v průběhu dvou, tří týdnů. Tehdy nemocnice přijala chlapečka od neznámého muže.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků