Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Alexander Zemlianichenko, ČTK/AP

Uprchlíci putující přes Česko se drží ve větších skupinách, přibylo žen a dětí

Policie zaznamenala změnu ve složení skupin uprchlíků, kteří putují přes Českou republiku dál do Evropy. Zatímco dříve čeští policisté zachytávali malé, pěti- až osmičlenné skupinky tvořené téměř výhradně muži, v poslední době nejsou výjimkou skupiny 30 až 50 lidí, v nichž je velký počet žen a dětí. Zadrženy byly i samotné ženy s dětmi, uvedla v pondělí Kateřina Rendlová z cizinecké policie.

Ilustrační foto Foto: Alexander Zemlianichenko, ČTK/AP
Uprchlíci putující přes Česko se drží ve větších skupinách, přibylo žen a dětí

„Policie zaznamenává v posledních dnech dvě zásadní změny trendu tranzitní nelegální migrace,“ uvedla Rendlová.

„Pouze za uplynulý víkend bylo ze 152 zajištěných cizinců 22 žen a 40 dětí. V jižních Čechách se dokonce několikrát objevily případy samotných cestujících žen s dětmi, bez mužů,“ dodala.

Od poloviny června, kdy ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) nařídil zpřísnění dohledu nad pohybem běženců, se počet takto zajištěných lidí vyšplhal na 1519. Za uplynulý týden jich policisté odhalili 314, denní průměr se tak opět zvyšuje na 44 migrantů.

Drtivá většina z těchto lidí ale v České republice zůstat nechce, míří dál na západ. V Česku jsou nicméně umístěni do zadržovacích zařízení v Zastávce u Brna, Bělé pod Bezdězem či ve Vyšních Lhotách. Česko patří v EU k zemím, kde cizinci žádají nejméně o azyl.

BEZ KOMENTÁŘE: Záchyt uprchlíků na pražském Hlavním nádraží

Video: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků