Hlavní obsah
Foto: Stanislav Zbyněk, ČTK

Tunely a mosty na Pražském okruhu již mají svá jména

Nové tunely a mosty na Pražském okruhu mají svá oficiální jména. Řidiči pojedou na nové dálnici přes Lochkovský, Slavičí a Radotínský most a skrz tunely Šabatka, Lochkovský a Komořanský. O rozhodnutí rady hlavního města informoval náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS).

Foto: Stanislav Zbyněk, ČTK
Tunely a mosty na Pražském okruhu již mají svá jména

Lochkovský tunel, jehož označení se vžilo již v době stavby, vede pod osadou Lahovská. Asi 50 metrů dlouhý ekologický tunel Šabatka v Komořanech dostal jméno podle usedlosti Šabatka. Podle Komořan, pod kterými z velké části vede, byl pak pojmenován ražený tunel pod vrchem Čihadlo.

Dva mosty nové části okruhu se pak radní rozhodli pojmenovat podle jejich polohy, a to Lochkovský a Radotínský. Podle Slavičího údolí, přes které vede, dostal název další most.

"Pokud jde o Pražský okruh, toto pojmenování bylo pro vnější silniční okruh kolem Prahy zvoleno a přijato pražskou radou před rokem 2001," uvedl Blažek.

Radní zároveň rozhodli o nových jménech dalších pražských ulic. Část současné ulice Pod Lochkovem se stala prodloužením Pražského okruhu, jehož jméno také dostala.

V Praze 12 pak vznikly ulice Kestřanská a Pod Březinou, na Zličíně Lipovská a ve Vinoři Krasnická, Lipoltická a Stojická. Ve stejné městské části byla část ulice V žabokřiku přejmenována na Krasnickou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků