Hlavní obsah
Zdeněk Tůma (vlevo, TOP 09) a Bohuslav Svoboda (ODS) Foto: Doležal Michal, ČTK

TOP 09 se rozhodla, v Praze chce vládnout s ODS

Vítězná TOP 09 v Praze zatím nabídla koalici jen ODS, jednání s ČSSD odložila. Volební lídr a kandidát na primátora TOP 09 Zdeněk Tůma v úterý uvedl, že ODS je pro ně prioritním partnerem a sociálním demokratům nabídku na koalici dávat nebudou. Podle předsedy pražské ČSSD Petra Hulinského zároveň TOP 09 odvolala středeční schůzku s vyjednávači pražské sociální demokracie.

Zdeněk Tůma (vlevo, TOP 09) a Bohuslav Svoboda (ODS) Foto: Doležal Michal, ČTK
TOP 09 se rozhodla, v Praze chce vládnout s ODS

Podle návrhu TOP 09 by obsazení v radě hlavního města bylo šest ku pěti ve prospěch TOP 09. Vítězná strana by získala místo primátora, ODS by dostala funkci prvního náměstka. Primátor by pak měl ještě další tři náměstky, jeden by zastupoval TOP 09, dva ODS.

Volební lídr ODS Bohuslav Svoboda označil takovou nabídku za akceptovatelnou, podle něj odpovídá výsledku voleb. Podle předsedy pražské ODS Borise Šťastného se návrhem bude ještě dnes zabývat na společném jednání regionální rada a zastupitelský klub. Znovu se s TOP 09 sejdou začátkem příštího týdne.

TOP 09 v minulých dnech jednala i s ČSSD, které měla podle původního záměru v úterý také předložit nabídku případné koalice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků