Hlavní obsah
Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo

Tohle nesedí. Policie popřela, že by doprovodila Vondráčka k prezidentovi

Policie popřela, že by její příslušník ve čtvrtek doprovodil předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) k prezidentu Miloši Zemanovi. Šéf dolní komory navštívil hlavu státu v doprovodu hradního kancléře Vratislava Mynáře. Vondráček nejprve řekl, že ho policista dovedl až na pokoj, později se opravil, že s ním šel jen půl cesty. Podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky by měl Vondráček na post šéfa Sněmovny okamžitě rezignovat.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo
Tohle nesedí. Policie popřela, že by doprovodila Vondráčka k prezidentovi

„Policie České republiky pana předsedu Poslanecké sněmovny k prezidentu republiky nedoprovázela. Pan předseda navštívil pana prezidenta v doprovodu hradního kancléře, který byl v té době již na místě,” reagovala policie na dřívější vyjádření Vondráčka na Twitteru.

Vondráček odpoledne zveřejnil prohlášení na sociálních sítích k průběhu kritizované návštěvy u prezidenta Zemana, který je hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze.

„U vstupu mě vyzvedla ochranná služba policie ČR a zavedla mě až do pokoje pana prezidenta, přičemž Miloš Zeman mě hned zdravil a zval dál,” uvedl mimo jiné.

Vondráček: Je to nedorozumění, nelhal bych

„Nejsem člověk, který by lhal, vymýšlel si. Navíc z respektu k panu prezidentovi, jeho úřadu, ale i k veřejnosti bych si nic takového nikdy nedovolil,” prohlásil.

V reakci na vyjádření policie napsal Vondráček Novinkám, že se jedná o nedorozumění.

„Policista mě vyzvedl u vchodu do pavilonu a zavedl na oddělení. Sám bych netrefil. Na oddělení byl přítomen pan kancléř a vzal mě na pokoj s panem prezidentem. Policista se mnou na pokoj nešel,” vysvětlil v SMS.

V původním vyjádření uvedl, že ho služba zavedla až na pokoj.

Vondráčkova návštěva upoutala již ve čtvrtek odpoledne pozornost samotné nemocnice, podle které prezidenta navštívil bez dovolení jeho lékaře. ÚVN následně požádala policii, aby už žádné další nepovolené návštěvy k prezidentovi nepouštěla.

Za návštěvu ho dále zkritizoval i premiér Andrej Babiš (ANO). „Nevnímám to vůbec dobře, je to velká chyba kolegy Vondráčka, který mě o návštěvě neinformoval,” uvedl Babiš.

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka řekl v pátek odpoledne na tiskové konferenci, že by měl Vondráček na post šéfa Sněmovny okamžitě rezignovat.

Lidovci pak uvedli, že nebudou hlasovat ani pro jeho účast v předsednictvu nově formované dolní komory.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků