Hlavní obsah
Techno party na Teplicku Foto: Aleš Pelikán, Právo

Technoparty na Teplicku se vymyká kontrole, přijelo moc lidí

Řádně ohlášená techno party v areálu bývalého utečeneckého tábora v Červeném Újezdu na Teplicku se začíná vymykat kontrole organizátorů. Místo čekávaných čtyř stovek návštěvníků akce dorazil desetinásobek vyznavačů elektronické hudby. Policie je v pohotovosti.

Techno party na Teplicku Foto: Aleš Pelikán, Právo
Technoparty na Teplicku se vymyká kontrole, přijelo moc lidí

Technaři doslova okupují okolí areálu. „Cesty jsou zacpané auty, kolem nich posedávají dredaři, vstupují na cizí pozemky, staví na nich stany, v lese zakládají táboráky a vůbec se nechovají zrovna přátelsky,“ informovala Právo paní Petra, která se kvůli množství aut jen stěží dostala k své chatě, nacházející se nedaleko místa konání akce.

„Je to šílené, nejraději bychom s rodinou odjeli, ale bojíme se o svůj majetek,“ dodala zoufale.

Někteří se ubytovali na trávě.

Foto: Aleš Pelikán, Právo

Policie připustila, že je situace v okolí areálu nepřehledná. „Hovořili jsme se starosty okolních obcí i s majitelem pozemku, který má s pořadatelem akce uzavřenou smlouvu. Organizátor přiznal, že počítal s účastí asi 400 lidí, nyní však návštěvnost odhaduje až na čtyři tisíce, včetně nemalého množství cizinců,“ řekla Právu policejní mluvčí Veronika Hyšplerová a připustila, že příjezdové silnice k areálu jsou obsypány zaparkovanými vozy účastníků akce.

Policie se podle Hyšplerová snaží zprůjezdnit silnici tak, aby po ní projely složky integrovaného záchranného systému. „V místě jsme posílili službu dopravní policie a situaci bedlivě monitorujeme,“ dodala mluvčí.

Podle registračních značek aut v okolí Červeného újezdu i podle jazyků, které tam zní, se zdá, že na techopárty dorazila většina cizinců. Krom rakouských, německých a nizozemských značek jsou často vidět i italské, španělské, francouzské či slovinské. Lidé na místě se baví, přes den ale často pospávají v autech, na zemi v okolí, stany jsou vidět i v lese.

Na příjezdu do Červeného Újezda policisté kontrolují přijíždějící auta a k areálu bývalého tábora je nepouštějí. „Snažíme se zajistit potřebný průjezd pro sanitky nebo hasiče,“ řekl Právu na místě jeden z policistů. Někteří místní si okolí svých domů ohradili páskami, aby jim auta neparkovala před domem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků