Hlavní obsah
Premiér Jan Fischer Foto: Petr Horník, Právo

Syn premiéra Fischera vystoupil na protest z ODS

Kritika šéfa ODS Mirka Topolánka na adresu premiéra Jana Fischera a jeho výroky o homosexuálech a židech rozzlobily mladšího Fischerova syna Jana. Poslal Topolánkovi otevřený dopis a oznámil, že vystupuje z ODS.

Premiér Jan Fischer Foto: Petr Horník, Právo
Syn premiéra Fischera vystoupil na protest z ODS

„Je to jeho osobní krok. Vůbec se nedivím, že k němu dospěl. Můj syn je v ODS od 18 let, což není tak úplně obvyklé. Dnes je mu 21 let. Rozhodl se k tomu právě na základě výroků, které pronesl pan předseda Topolánek o víkendu,“ komentoval synovo rozhodnutí premiér Jan Fischer, který nyní vede českou delegaci na summitu EU v Bruselu.

Na Topolánkovo tvrzení, že je slabý premiér, reagoval slovy: „Pan předseda Topolánek mne nazval slabým premiérem. Já jsem se vždy snažil být především slušným premiérem. Mohu vás ujistit, že na výrocích pana předsedy Topolánka vůči mé osobě mi přestalo záležet.“

Topolánek o premiérovi v Hospodářských novinách řekl: „Jestli něco vyčítám Janu Fischerovi, protože ho jinak mám rád a první čtyři měsíce naprosto splnil to, co se od něj očekávalo, tak to je to, že když měl možnost dělat razantní exekutivní opatření, tak je neudělal. Měl se postavit stávce... on se ale vyhnul negativu a konzumoval pozitiva. Vyčítám mu, že zvolil jednodušší cestu, která mu přináší krátkodobou popularitu. Jeho reakce (na Topolánkovy výroky - pozn. redakce) byla hysterická. Psali jsme si esemesky, myslím, že se urazil proto, že jsem řekl, že je slabý premiér. A na tom trvám.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků