Hlavní obsah
Autor projektu babyboxů Ludvík Hess před schránkou v Plzni. Foto: Ivan Blažek, Právo

Své dítě odložila do babyboxu a do druhého dne si to rozmyslela

Pro několikaměsíčního chlapce odloženého v úterý do babyboxu v nemocnici v Chomutově si na druhý den přišla jeho matka. Jak informoval zakladatel babyboxů Ludvík Hess, mladá matka tří dětí svůj čin ve středu vysvětlovala svojí neutěšenou sociální situací.

Autor projektu babyboxů Ludvík Hess před schránkou v Plzni. Foto: Ivan Blažek, Právo
Své dítě odložila do babyboxu a do druhého dne si to rozmyslela

„Míša zůstal v nemocnici, přestože je zcela zdravý,“ uvedl Hess v e-mailu. Dodal, že v rodině matky jsou problémy a situaci malého Michala budou muset vyřešit sociální pracovníci a opatrovnický soud.

Mluvčí Krajské zdravotní nemocnice v Chomutově Jiří Vondra v úterý informoval o nalezeném dítěti „v odhadovaném stáří tři až pět měsíců“.

„Přihlásila se mi žena, která byla svědkem odkládání děťátka. Mrzí ji, že se nepokusila mamince v odložení zabránit,“ doplnil Hess a zároveň poznamenal, že ať už se kauza vyvine jakkoliv, on osobně je rád, že babybox byl k dispozici, když ho zoufalá matka potřebovala.

Malý Michal je 79. dítětem odloženým v Česku do babyboxu. Těchto speciálních vyhřívaných schránek je v ČR pět desítek. Ludvík Hess upozornil, že další přibude v pátek v klatovské nemocnici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků