Hlavní obsah
26. března vystoupí na zámku Dobříš studenti z britské univerzity v Southamptonu. Foto: Archiv Ivo Kylara

Středočeský hejtman Bendl navržen na Ropáka

Středočeský hejtman a místopředseda ODS Petr Bendl může spolu se svým náměstkem Františkem Váchou (KDU-ČSL) získat za letošní rok titul Ropák roku. Za kandidáty na tuto anticenu je ve středu navrhlo ekologické sdružení Arnika, informoval Právo Jindřich Petrlík ze sdružení.

26. března vystoupí na zámku Dobříš studenti z britské univerzity v Southamptonu. Foto: Archiv Ivo Kylara
Středočeský hejtman Bendl navržen na Ropáka

"Svoji kandidaturu si vysloužili za prosazování výstavby nových spaloven odpadu používajících plazmové technologie, špatné zadání studie v Lysé nad Labem a prosazování průtahu dálnice D3 Posázavím. Petr Bendl také prosazoval výstavbu zkušebního polygonu Škoda v bývalém vojenském prostoru Mladá," odůvodnil navržení Petrlík.

Rovněž Vácha podle něj podporuje projekt výstavby nových spaloven s plazmovými hořáky. "Vácha má také část viny na tom, že stát zaplatil za likvidaci ekologické škody způsobené ve skladu v Mratíně soukromou firmou," doplnil Petrlík, který se netají tím, že Arnika oznámila svou kandidaturu na Ropáka záměrně před volbami.

Výsledek ankety má být vyhlášen až v březnu příštího roku. Na Bendlovu hlavu se snesla kritika i ze zahraničí, a to kvůli jeho výroku, že nacismus vzešel ze soc. dem. struktur. Místopředseda ODS se posléze opravil, že myslel národně socialistické struktury. Za svůj přehmat se ale omlouvat nehodlá, ačkoli k tomu byl mnohými vyzván.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků