Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Stávka zatím nebude, Bém navrhne dopravnímu podniku zálohu 900 miliónů

Stávka zaměstnanců pražských dopravních podniků v úterý patrně nebude. Stejný den volí totiž pražská Občanská demokratická strana nové vedení a podle odborářů by to mohlo stávku nežádoucím způsobem zpolitizovat. Primátor Pavel Bém navíc oznámil, že navrhne, aby Dopravní podnik hl. města Prahy (DPP) dostal zúčtovatelnou zálohu ve výši 900 miliónů korun na provozní výdaje. Informace zazněly v pořadu ČT Otázky Václava Moravce.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Stávka zatím nebude, Bém navrhne dopravnímu podniku zálohu 900 miliónů

Že stávka zaměstnanců DPP pravděpodobně do úterý nezačne, naznačil v diskusním pořadu předseda Nezávislých odborů strojvedoucích, dozorčích dep a provozních pracovníků Oldřich Schneider.

Podobným způsobem se vyjádřil také generální ředitel DPP Martin Dvořák. "Jsem přesvědčen, že v úterý stávka nebude," řekl šéf podniku. "Kdyby se problému dal politický rozměr, tak to ublíží tomu, o čem jednáme," dodal. Vstřícnost odborářů přivítal i Bém.

V neděli od 18:00 by odboráři pražského dopravního podniku měli projednávat detaily stávky, která by se mohla uskutečnit příští týden. Odbory však nechtějí jednat se současným krizovým štábem, neboť jim vadí personální složení štábu a způsob, jakým s odbory štáb komunikuje.

Podle nynějšího vyjádření ředitele Dvořáka by se jednání krizového štábu a odborů za účasti primátora Béma mělo uskutečnit zřejmě až v pondělí dopoledne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků