Hlavní obsah
Foto: Petr Blahuš, Právo

Řidiči si mohou ověřit situaci v dopravě na novém webu, zatím omezeně

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) spustilo v úterý internetové stránky, které mají pomoci motoristům získat všechny potřebné informace o dopravě. Web obsahuje informace o uzavírkách, nehodách a omezeních provozu na silnicích. Zatím je funkční jen zkušební verze stránek. Ty se tak kvůli velkému zájmu načítají pomalu či vůbec. Start naostro bude od příštího roku.

Foto: Petr Blahuš, Právo
Řidiči si mohou ověřit situaci v dopravě na novém webu, zatím omezeně

„Jde například o informace o dopravních nehodách, počasí, překážkách provozu, kolonách, uzavírkách, objížďkách a dalších výjimečných událostech, které mají vliv na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích,“ uvedl generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík.

Po otevření stránek dopravniinfo.cz stačí zadat lokalitu, silnici nebo trasu, a upřesnit datum. Informace o silničním provozu se zobrazují jak na mapě, tak v seznamu po pravé straně. Mezi dalšími informacemi je také hustota provozu, dopravní stupně na silnicích, jejich sjízdnost, počasí a také aktuální snímky z kamer a varovné texty z informačních tabulí.

Řidiči mohou zjistit informace o dopravě na novém webu ŘSD.
Informace do systému dodávají například státní a místní policie, hasiči, zdravotníci, správcové komunikací, dopravní informační centra měst. Upozornit na nehody či jiná omezení mohou i sami řidiči.

Jediným problémem je, že se stránky v současné době načítají velice pomalu. Mluvčí ŘSD Martina Vápeníková to vysvětlila velkým zájmem o aplikaci. "V jeden moment se po odvysílání informace o spuštění webu přihlásilo 6 000 lidí," řekla Novinkám. To je problém vzhledem k tomu, že web je do konce prosince ve zkušebním provozu. Fungování aplikace se dolaďuje. "Od 1. ledna by to mělo běžet jako hodinky," ujistila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků