Hlavní obsah
Petr Bendl (vlevo) pozoruje Davida Ratha. Foto: Petr Hloušek, Právo

Rath se Bendlovi omlouvat nemusí, rozhodl soud

Nynější hejtman Středočeského kraje David Rath se nemusí omlouvat svému předchůdci Petru Bendlovi za tři roky staré výroky naznačující, že chtěl rozkrást středočeské nemocnice. Pražský vrchní soud zamítl také Bendlův požadavek na finanční odškodnění.

Petr Bendl (vlevo) pozoruje Davida Ratha. Foto: Petr Hloušek, Právo
Rath se Bendlovi omlouvat nemusí, rozhodl soud

Bendl se na soud obrátil po Rathových výrocích z října a listopadu 2005, kdy tehdejší ministr zdravotnictví hovořil v několika televizních pořadech o tom, že musí "zastavit rozkrádání středočeských nemocnic", které měl podle jeho slov pod sebou tehdejší hejtman Bendl.

Odvolací soud řešil případ již podruhé a znovu se stejným výsledkem. Již v prosinci 2006 zamítl jak nárok na omluvu, tak na finanční ohodnocení. Nejvyšší soud však jeho rozhodnutí zrušil a případ mu vrátil k novému jednání.

Spor o údajné "rozkrádání nemocnic" není jediný, který mezi sebou oba politici vedli. Loni Krajský soud v Praze rozhodnul, že se Bendl nemusí omlouvat Rathovi. Předmětem sporu byly Bendlovy náznaky, že jeho oponent tuneloval Českou lékařskou komoru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků