Hlavní obsah
Vlastimil Rampula Foto: Petr Hloušek, Právo

Rampula už vyklidil kancelář vrchního žalobce

Vlastimil Rampula už opustil místo pražského vrchního státního zástupce. Převzal si totiž obsílku s rozhodnutím Nejvyššího správního soudu, který tento týden vyhověl stížnosti ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS), a potvrdil tak s definitivní platností Rampulovo odvolání.

Vlastimil Rampula Foto: Petr Hloušek, Právo
Rampula už vyklidil kancelář vrchního žalobce

Kontroverzní vrchní žalobce, kterému Pospíšil vytýkal ovlivňování některých závažných kauz, je od pátku řadovým státním zástupcem. Právu to v pátek potvrdila jeho dosavadní mluvčí Irena Válová. „Pan Rampula už opustil kancelář vrchního státního zástupce,“ konstatovala Válová.

Rampula už v hierarchii vrchního státního zastupitelství spadl o několik pater níže loni na podzim poté, co ho Pospíšil odvolal. Proti tomu se ale Rampula úspěšně bránil u soudu, a do původní funkce se tak letos v únoru vrátil. Ministr uspěl až se svou kasační stížností, kterou proti rozhodnutí pražského městského soudu podal. [celá zpráva]

Kdo Rampulu v důležité funkci nahradí, zatím není jasné. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman chce Pospíšilovi svůj návrh předat co nejdříve.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků