Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman na návštěvě Zlínského kraje. Foto: Jiří Růžička, Právo

Průzkum: Zemanovi věří polovina občanů, pro většinu je lepší než Klaus

Prezident republiky Miloš Zeman má důvěru 53 procent občanů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM. Zároveň jej mírně nadpoloviční většina lidí (56 procent) považuje za lepšího prezidenta než Václava Klause.

Prezident Miloš Zeman na návštěvě Zlínského kraje. Foto: Jiří Růžička, Právo
Průzkum: Zemanovi věří polovina občanů, pro většinu je lepší než Klaus

Oproti květnovému šetření důvěra v prezidenta mírně vzrostla. Zatímco v posledním průzkumu uvedlo 13 procent lidí, že Zemanovi určitě věří, 38 procent mu „spíše“ věřilo. Tentokrát vzrostl počet těch, kteří Zemanovi určitě věří, a to o dva procentní body. Celkem tak Zemanovi určitě nebo spíše věří 53 procent lidí.

Máte důvěru v prezidenta republiky?
 květen 2013
září 2013
určitě ano
13
15
spíš ano
 3838
určitě ne
19
19
spíš ne
30
28

„Rozdělení české veřejnosti na stoupence a odpůrce současného prezidenta je vidět i z porovnání s jeho předchůdcem. Miloše Zemana považuje za lepšího prezidenta, než byl Václav Klaus, 56 procent lidí, tedy opět mírně nadpoloviční většina,“ uvedla agentura.

Podle ní má Zeman podporu zejména ze strany příznivců levicových partají, tedy ČSSD, KSČM a SPOZ.

„V Miloše Zemana mají větší důvěru a za lepšího prezidenta, než byl Václav Klaus, jej považují častěji starší lidé, osoby s nižším vzděláním, důchodci, lidé s horším majetkovým zajištěním. Z regionálního pohledu má Miloš Zeman nejvíce podporovatelů na Moravě,“ zhodnotila dále agentura.

Související téma

Prezident Miloš Zeman

Foto: Jan Handrejch, Právo

Zhruba polovina lidí (52 procent) je toho názoru, že Zeman příliš zasahuje do vnitropolitického dění, 46 procent lidí si myslí, že podstatnou měrou přispěje ke zvýšení vážnosti úřadu prezidenta republiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků